Site icon Fundacja Pomorski Dom Nadziei

O nas

O nas

Fundacja Pomorski Dom Nadziei jest gdańską organizacją pozarządową o charakterze non-profit założoną w lipcu 2004 r. przez Andrzeja Słupskiego, aktywisty przez wiele lat działającego na rzecz środowiska osób żyjących z HIV/AIDS oraz psychoterapeuty uzależnień Adama Hęćko. Od 2005 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.

Celami strategicznymi Fundacji są: przeciwdziałanie nowym zakażeniom HIV, wspieranie osób żyjących z HIV/AIDS oraz kreowanie postaw społecznych niwelujących stygmatyzację zakażenia. Swą ofertę kieruje do wszystkich, niezależnie od tożsamości psychoseksualnej, czy światopoglądu. Obok projektów terapeutycznych dedykowanych środowisku osób seropozytywnych, Fundacja realizuje nowoczesne programy profilaktyczne, głównie dla młodzieży szkolnej i akademickiej. Prowadzi jedyne w Trójmieście czynne przez cały rok Punkty Konsultacyjno – Diagnostyczne anonimowego i nieodpłatnego testowania w kierunku HIV – w Gdańsku i Gdyni.

Kadrę Fundacji tworzą psychologowie, psychoterapeuci uzależnień certyfikowani przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, agendę Ministra Zdrowia oraz lekarze specjalizujący się w leczeniu infekcji HIV. Wielu działaczy zostało wyróżnionych przez Krajowe Centrum ds. AIDS odznaczeniem Czerwonej Kokardki, symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i zaangażowania w walkę z HIV/AIDS, a pracownicy merytoryczni posiadają Certyfikaty Edukatorów Krajowego Centrum ds. AIDS, agendy Ministra Zdrowia.

Exit mobile version