ZAPROSZENIE

W sobotę 5 września we wszystkich restauracjach sieci Hard Rock na świecie obchodzony jest „Freddie for a Day”, czyli dzień poświęcony liderowi zespołu Queen, w trakcie którego prowadzone są różnego rodzaju akcje promocyjne i charytatywne. W tym roku wspólnie z Fundacją Pomorski Dom Nadziei zapraszamy 5tego dnia do gdańskiego Hard Rock Cafe, ul. Długi Targ 35/38, będzie okazja, by posłuchać przebojów grupy Queen i wesprzeć dobrą sprawę w zamian za symboliczne, samoprzylepne wąsy a la Freddie Merkury, a zebrane środki zostaną przekazane na walkę z HIV/AIDS.

Więcej: http://www.hardrock.com/cafes/gdansk/

1 2 3

International Candlelight Memorial – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych w wyniku AIDS

International AIDS Candlelight Memorial w Gdańsku

 Po raz szósty w Gdańsku w trzecią niedzielę maja odbył się event z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych w wyniku AIDS. Na całym świecie z inicjatywy międzynarodowej organizacji International AIDS Candlelight Memorial co roku odbywają się podobne obchody. W tym dniu, w Gdańsku w Kościele św. Jana została odprawiona Msza św. min.
w intencji zmarłych na tą nadal nieuleczalną chorobę. Obchody po raz kolejny zorganizowała Fundacja „Pomorski Dom Nadziei”. W kościele zebranych było kilkaset osób. Na zakończenie wolontariusze Fundacji rozdali uczestnikom mszy czerwone balony wypełnione helem, które zostały wypuszczone przez wszystkich, jako wyraz pamięci o zmarłych w wyniku AIDS. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Osobach Zmarłych na AIDS, jest jedną z największych i najstarszych kampanii społecznych organizowanych w ramach programu Global Health Council.

http://www.candlelightmemorial.org/

 

 

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, ul. Seredyńskiego 1A

Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, ul. Seredyńskiego 1A

 W marcu po raz trzeci program „Profilaktyka HIV/AIDS – młodzież 2015” zrealizowaliśmy w Szkołach Ekonomiczno-Handlowych w Gdańsku. Programem objęte zostaną trzy klasy trzecie. Na wysokości zadania stanęła pedagog szkolny p. Dorota Zyskowska znakomicie przygotowując zajęcia od strony technicznej.

II Liceum Ogólnokształcące – Gdańsk, ul. Pestalozziego 7/9

II Liceum Ogólnokształcące – Gdańsk, ul. Pestalozziego 7/9

Już siódmy rok realizujemy program „Profilaktyka HIV/AIDS- młodzież 2015” w II Liceum Ogólnokształcącym. W tym roku jak corocznie, warsztaty realizujemy dla sześciu klas drugich. Zajęcia jak zwykle dobrze przygotowane od strony technicznej przez szkolnego psychologa p. Natalię Nawrocką – Sadowską.

DSC01821DSC01806DSC01798DSC01775DSC01768DSC01760DSC01750DSC01749